Başlangıç Sayfası Yap

Sık kullanılanlara ekle

 

İznik'e Hoş Geldiniz

   

İznik'te Güncel... Yıldız'dan İftar Yemeği  19 Eylül 2008

Salih Yıldız "Bu iş Burada Bitmedi"

   İznik AKP teşkilat adayı Salih Yıldız, parti delegesi ve üyelerine dün akşam Hisar Cafe’de iftar yemeği tertipledi. 6 Eylül Cumartesi günü yapılan ilçe kongresini 13 oy ile kaybederek, başkanlık koltuğunu Osman Sargın’a bırakan Yıldız, dün akşam verdiği iftar yemeğinde parti delegesi ve üyesi 450 kişiyi ağırladı. Yıldız, dün akşam adeta gövde gösterisi yaptı.
   Salih Yıldız, yemekte delegelere seslenerek, “Kongre günü destek verenlere teşekkür ediyorum. Delegelerimiz bu konuda büyük bir vakarlılık örneği sergilemişlerdir” dedi  Dün akşam Hisar Cafe’de düzenlenen iftar yemeğinde kongre günü her iki grupta yer alan tanıdık yüzler dikkatlerden kaçmadı. Düzenlenen yemeğe Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz ilde düzenlenen parti iftar yemeği nedeniyle katılamazken, başta belediye meclis üyeleri, eski yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının oda başkanları yemekte bir araya geldi. Yıldız’ın tertip ettiği iftar yemeğinde ortaya çıkan manzara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın deyimi ile "Bu şarkının daha bitmediği" şeklindeydi.
Ak Parti eski yönetim kurulu üyesi Fatih Çatak, teşkilatı yeniden bir arada görmenin kendilerini son derece mutlu ettiğini belirtirken, yakalanan uyum ve ivmenin aynı kararlılıkla devam ettirilmesini istediklerini ifade etti.
     Ardından şu cümlelere yer verildi; “Malumunuz olduğu üzere teşkilatımızın 3. olağan kongresini 6 Eylül cumartesi günü büyük bir vakar ve olgunlukla Ak partiye yakışır bir şekilde İznik siyasi tarihinde bir ilke imza atmak sureti ile tamamlandı. Gerek bu seçim süresinde gördüğümüz teveccüh, gerek aldığımız oy, gerekse bugünkü resim göstermektedir ki, biz doğruları yaptık. Aynı zamanda teşkilatla çıktığımız bu yolda yanlış yapılmamıştır. Ancak, istemeyerek de olsa sebep olduğumuz, yanlışlar ya da eksikler varsa bunlardan dolayı sizlerden özür diliyor haklarınız helal etmenizi rica ediyoruz.”
    Saygıdeğer teşkilat mensupları; “Artık bu sayfa bitmiştir. Ve yeni bir ak sayfa açılmak üzeredir. 2009 yılı seçim yılıdır. Önümüzdeki yıl mart-nisan ayında bizleri 4 yıl boyunca temsil edecek ve 4 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerimizi seçeceğiz. Bugün teşkilatın beklentisi, yeni yönetimin tüm teşkilatı kucaklayarak, bir bütün halinde bizleri layıkıyla temsil edeceğine inandığımız ve bu görevleri gereği gibi yapabilecek ehliyet ve liyakate sahip kadroları belirleme sürecinde bu sorumluluğu tüm teşkilatla paylaşabilme olgunluğunu gösterip gösteremeyeceğidir. Zira seçim sürecinde yaşanan birçok hadiseden sonra bu konuda ciddi şüphelerimiz bulunmaktadır. Daha seçim öncesinden birçok teşkilat mensubuna gerek belediye meclis üyeliği, gerekse il genel meclis üyeliği konularında sözlerin verildiğini muhataplarından birçok kez işittik, işitmeye de maalesef devam ediyoruz. Bunlar birleştirme bütünleştirme adına yola çıkan yeni yönetimimize yakıştıramadığımız tutum ve davranışlardır.”
S   aygıdeğer teşkilat mensupları; “Ak parti merkez karar ve yürütme kurulu tarafından il ve ilçe kongreleri süreci başlamadan önce çok önemli ve seçim süreçlerini temelden etkileyecek bir karar alındı. Bu kararda kongre süreçlerinde yönetim kurulu asil ve yedek listeleri belirlenirken yerel seçimlerde aday adaylığı düşünen kişi ya da teşkilat mensuplarının bu listelerde yer almaması gerektiği belirtildi. Aksi takdirde listelerde bulunup ta seçimler öncesi aday adaylığı için istifa etseler dahi bu kimselerin aday olamayacakları konusundaki M.K.Y.K. kararı il başkanlığımızca her iki tarafa da defalarca hatırlatıldı. Başta başbakanımız ve genel başkanımız Sayın, Recep Tayyib Erdoğan olmak üzere genel merkezimizin, alınan bu kararın uygulanması hususunda titizlikle hareket edeceği ve teşkilatlara bu konuda müsamaha gösterilmeyeceği kesin bir dille bildirildi. Bu bakımdan gerek seçim sürecinde gerekse bugün teşkilatımız içinde ciddi rahatsızlığa sebep olan hatta neredeyse aday adayı enflasyonuna sebep olduğunu düşündüğümüz bu durum garipsenmekte hem bu süreci hem de adaylık konusunda söz aldığı ya da söz verdiği iddia edilenleri bundan böyle dikkatle takip edeceğimizi şimdiden deklare ediyoruz. Kimsenin İznik’in ve Ak partimizin geleceğini kendi vesayeti altına almaya hakkı ve yetkisi yoktur. Bunun için yapılan girişimlerde haksız ve yetkisizdir. Israrı halinde ise teşkilatımız adına ciddi yaralar açabileceğinden hareketle buna vesile ve taraf olanları bugünden uyarıyoruz.”
   Arkadaşlar; “Şunu tüm açık yürekliliğimiz ile söylüyoruz. Bizler ekip olarak bu süreçte hiçbir kimseye, köye, beldeye, muhtar arkadaşımıza herhangi bir söz vermedik, hiçbir vaatte bulunmadık. Kimse hakkında eleştiri sınırlarını aşacak şekilde konuşmadık, beyanat vermedik. Seçim gezilerinde kimseyi yanımızda köy, köy belde, belde gezdirmedik. Kimsenin gücünü kendi gücümüz bilmedik ve kullanmadık. Sadece kendimizi, teşkilatın sıkıntılarını, beklentilerini ve kendi gelecek vizyonumuzu anlattık. Bizler başkaları tarafından bize biçilen şunun adamıdır ya da bunun adayıdır şeklindeki yakıştırmaları hep reddettik yanımıza ya da arkamıza birilerinin değil sadece sizin desteğinizi alarak yola çıkma cesaret ve ferasetini de gösterdik. Bundan dolayı da gururluyuz. Biz buradan başta yönetim kurulumuz olmak üzere herkesi yaklaşan süreci de göz önüne alarak aklıselime davet ediyoruz. Yaklaşan ramazan bayramınızı bugünden tebrik ediyor. Hepinize ayrı, ayrı saygılar sevgiler sunuyoruz. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  
 

Copyright © İznik Dizayn  - 2010                     Bu Site   İyad   Kurucu Üyesidir