Başlangıç Sayfası Yap

Sık kullanılanlara ekle

 

İznik'e Hoş Geldiniz

   

İznik'te Güncel... İznik Belediyesi Tanıtım Standları Nisan  2010

Bursa Tanıtım Stantları

    İznik Belediye Başkanlığı tarafından İznik'in Tanıtımı dolayısıyla başlatılan programlar çerçevesinde Bursa'daki tanıtımlar devam ediyor. 3-4 Nisan’daki As Merkez sergisinin ardından 10-11 Nisan'da Carrefour'da, 15 Nisan Kent Merkezinde, 17 Nisan'da ise Korupark'ta açılan sergi ile tanıtım atağını sürdüren İznik Belediye başkanı Kadri Eryılmaz ''Halkımızın gösterdiği bu ilgiye teşekkür ediyorum. Gördüğümüz bu ilgi ilerdeki tanıtım programları için bize güven verdi. Bu güvenle daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Bütün Bursalıları İznik'in tanıtım sergisine davet ediyorum.”dedi.
      İlk adım olarak As merkezdeki sergide ilk defa İznik Surlarını temsil eden resimlerle 33 metre uzunluğunda toplam 120 metre kare alan boydan boya kaplandı. Sergiyi ziyaret edenlerden büyük ilgi gören dev pano, As merkez yönetiminin özel isteği doğrultusunda bir süreliğine daha teşhirde kalacak. As merkezdeki Serginin açılışını Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, İl Başkanı Arif Demirören, İznik Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz hep birlikte yaptılar. Büyükataman açılışta yaptığı konuşmada bu sergisinin İznik'in tanıtımında önemli fayda sağlayacağına inandığını belirterek hayırlı olmasını diledi. Açılıştan sonra Bursa Kılıç-kalkan ekibinin gösterisi açılışa katılanlar tarafından hayranlıkla izlendi. Tanıtım sergisinde İznik Çinileri, İznik Zeytini, İznik göl Ürünleri, çeşitli ürünler tanıtılırken, LCD ekranda da İznik tanıtım filmleri gösteriliyor. Sergiyi ziyaret edenlere İznik Şerbeti nostaljik bir şekilde ikram edildi. Ressam Yımaz Gurbetçi’ye ait İznik tabloları pek çok kişi tarafından beğeni topladığı sergi As Merkez'de iki gün açık kaldı. Tanıtım sürecinin ikinci ayağında Carrefour'da açılan standa ilgi çok daha fazla oldu. Halkın ilgisi yanında çeşitli basın mensuplarının sergiye ilgisi güne farklı değer kattı. Ayrıca sergiyi ziyaret edenlere İznik Tanıtım Çantasının içinde tanıtım kitapçıkları ve CD'si, Mouse altlığı, Marmarabirlik Zeytini, yağı ve sosu hediye edildi.
      Kent meydanındaki program ise epey yoğun geçti. Turizm Haftası dolayısı ise açılışa gelen Bakan Günay'ın özellikle uğradığı İznik Standı göz doldurdu. 1/100 ölçülendirilen İznik surları içindeki İznik'in tarihi yapılarını tasvir eden maket törene katılanlar tarafından yoğun ilgi gördü.
Kent meydanından sonra program içindeki Korupark Sergisi, yönetimin olumlu görüşü dolayısı ile kapladığı alan olarak en geniş alan olma özelliğini yakaladı.

 

 

 

  
 

Copyright © İznik Dizayn  - 2010                     Bu Site   İyad   Kurucu Üyesidir