Başlangıç Sayfası Yap

Sık kullanılanlara ekle

 

İznik'e Hoş Geldiniz

   

İznik'te Güncel... 1. Uluslararası İznik Festivali 17- 25 Temmuz 2010

İZNİK’TE FESTİVAL COŞKUSU

    İznik’i turizmle kalkındırmak için kolları sıvayan İznik Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz, tanıtım atağını “1. Uluslararası İznik Festivali” ile yaptı. Yenişehir Kapı’dan mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşüyle başlayan “1. Uluslararası İznik Festivali”ne binlerce İznikli katıldı. İstanbul Kapı’da son bulan kortejde, ev sahibi İznik belediye Başkanı Kadri Eryılmaz’ın yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan yardımcıları Mehmet Şandır ve İsmet Büyükataman ile MHP Bursa milletvekilleri Hamit Homriş, Necati Özensoy, MHP İl Başkanı Arif Demirören, İznik Kardeş Kenti Yunanistan/ Nikea Belediye Başkanı Rizos Komitsas, Garnizon Komutanı Emrah Özsin, Cumhuriyet Başsavcısı Alper Taşkıran, İznik Emniyet Müdürü Muzaffer Baş, Ticaret Odası Başkanı Fahrettin Keskin, Esnaf Odası Başkanı Kadir Akçaalan, Belediye Meclis üyeleri ve siyasi parti yöneticileri katıldılar.
      İznik Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz’dan övgüyle söz eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, “İznik’te başkanla partinin bütünleşmesi hizmeti yarattı. Türk’ün Anadolu topraklarında devlet olma iradesini ortaya koyduğu ilk yer olan İznik’te doğa ile tarihi bozmadan yaptıklarınız Bursa ve Ankara’da ses getiriyor örnek gösteriliyor” dedi.
İNADINA TURİZM
     Kılıçarslan Caddesi Kaymakamlık binası önünde kurulan sahnede halk oyunları ekipleri gösterileri öncesinde konuşan İznik Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz, ilçenin yönünü turizme çevirdiklerini belirterek, “İlçe olarak bizim temel geçim kaynağımız tarımsal üretimdi. Ancak son yıllarda tarımda yaşanan gerileme ile birlikte İznik ekonomisi bundan zarar gördü. İznikliler ciddi ekonomik zorluklarla karşı karşıya kaldılar. Elimizde İznik gibi, İznik çinisi gibi bir marka var. Bunları kullanarak halkımızın ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacağız. Bunun yolu turizm ve hizmet sektöründen geçiyor. Biz kalkınmayı turizm ile yapacağız. İznik insanı inatçılığı ile tanınır, biz de inadına turizm diyoruz. Düzenlediğimiz festival de İznik’in tanıtımına katkı sağlayacak” diye konuştu.
    Konuşmaların ardından Ritimart grubunun konseri ile başlayan festival coşkusu, Türkiye’den Masters Kılıç Kalkan, Yunanistan’dan Lonia Kampanis, Bulgaristan’dan Chavdar, Letonya’dan Daradze, Rusya’dan Suranem, Ürdün’den Magoyuar ve Romanya’dan Resitane ekiplerinin gösterileri ile devam etti.
 

 

 

 

  

Copyright © İznik Dizayn  - 2010                     Bu Site   İyad   Kurucu Üyesidir