Başlangıç Sayfası Yap

Sık kullanılanlara ekle

 

Ęznik'e Hoț Geldiniz

   

Ęznik'te Güncel... Uluslararasę  III. Ęznik Festivali

    30 Haziran - 7 Temmuz 2012
Uluslararasę III. Ęznik Festivali Göz Doldurdu
 
 

3.Uluslararasę Ęznik Festivali Ayasofya önünden bațlayan kortej yürüyüțünde Mehteran takęmęnęn bațęnę çektiđi ve yabancę folklor gruplaręnęn, Ęznik deđerlerinin yer aldęđę kortej yürüyüțü bațlayęp Festival kral ve kraliçesini seçmesi ile sona erdi.
Türkiye, Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, Meksika ve Özbekistan ve Tayvan halk oyunlarę ekipleri, Umut Kuzey, Ahmet Egemen Aydęn, Hüseyin Kađęt, Hüseyin Demircan, Grup Ritimart, Coțkun Sabah, Ęsmail Türüt, Alp Arslan ve son final gecesinde Murat Göđebakan’ęn sahna almasę ile Ęznik müziđe ve eđlenceye doydu.
Hasan Basri’nin sunumuyla gerçeklețen 3.Uluslararasę Ęznik Festivali, yabancę folklor gruplarę tek tek sahneye çękarak rengârenk gösterilerini sunmasęyla bațladę. Yabancę folklor gruplaręnęn, Bursa Kęlęçkalkan ekibinin ve Ęznik Belediyesi Halk Danslaręnęn yaptęklarę birbirinden güzel gösteriler izleyenler tarafęndan ayakta alkęțlandę.Coțkun sabah ve özellikle Murat Göđebakan’ęn son akțam verdiđi konser, seyircileri müzik ve eđlenceye doyurdu.
Göl sahili, Țehit Sedat Pelit Parkę Festival alanęnda açęlęț konuțmasęnę yapan belediye bațkanę Kadri Eryęlmaz, "Medeniyetlerin bațkenti Ęznik'te farklę kültürlerin 3'üncü buluțmasęnę yațamaktayęz. Ęznik'in bu zengin deđerlerini uluslararasę etkinlik çerçevesinde halkęmęzla birlikte paylațmak bizler için büyük onurdur. Ęlçenin turizm alanęnda tanęnmasę, gelen farklę kültürlerden gruplar ile daha da perçinlețmekte. Amacęmęz Uluslararasę arenada Ęznik’i en iyi țekilde tanętmaktęr. Ęnțallah önümüzdeki yęllarda festivalden daha da iyi neticeler alacađęmęza inanęyorum" dedi.
 Festival organizasyonu çerçevesinde her yęl geleneksel olarak yapęlan Masterler yüzme yaręțlaręna her zaman olduđu gibi katęlęm yine coțkulu idi.
 Bu ilki yapęlan Moto Kross yaręțlarę ise farklę izleyici gruplaręnę festival alanęna çekti.

 

 

 

  
 

Copyright © Ęznik Dizayn  - 2010                     Bu Site   Ęyad   Kurucu Üyesidir