Başlangıç Sayfası Yap

Sık kullanılanlara ekle

 

İznik'e Hoş Geldiniz

   

İznik'te Güncel... İznik Yağlı Güreşleri 2009 Yılı     2010 Yılı

İznik'te Yağlı Güreş Coşkusu

10 Temmuz 2009

    Gölünde martıların şarkılar söylediği, 4 medeniyetin başkenti Altınşehir İznik’ten şampiyonlar geçti, izleyenler gün boyu devam eden yağlı güreş turnuvasını ilgiyle izledi. 10 Temmuz Cuma günü İlçe sahili Şehit Sedat Pelit Parkı karşısında bulunan yeşil alanda yapılan ve 167 güreşçinin katıldığı turnuvada izleyiciler güreşe doydular. İznik Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen ve organizasyon sorumluluğunu İznik spor Güreş Takımı Sorumlusu Orhan Yavaş’ın üstlendiği turnuvada Kırkpınar Başcazgırı Pele Mehmet lakaplı İznikli Mehmet Tura yaptı. Oldukça çekişmeli maçlara sahne olan güreş şenliğinde güreşçiler kıyasıya bir mücadelenin içerisine girdiler. Gün boyu alkışlarla ve çeşitli sloganlarla devam eden turnuvada İznik 1. Yağlı Güreş Ağalığını İtimat A.Ş.’nin sahibi Rıfat Kara Ağalık ihalesini 20.000 TL’ye alarak diğer ağa adaylarına meydan okudu. İznik Belediye Başkanlığı ise yerin hazırlanmasında ve Yağlı Güreşleri izlemeye gelen seyircilere kazanlar dolusu Pilav ve ayran ikramında bulundu.
      İznik Yağlı Güreş Turnuvasının Başpehlivanlığını ise Balıkesir (Edremit’li) Cengiz Zengin kazandı. İznik yağlı Güreş turnuvasında dereceye girenlerin ödülleri Kaymakam Nurettin Kakillioğlu, Belediye Başkan Vekili Kamil Özbek ve Muhtarlar Derneği Başkanı Yakup Sevinç tarafından madalyaları sunuldu.
      Güreş’te derece alanlar ise Baş Pehlivanlıkta 1. Cengiz Zengin, 2. Metin Kılıç, 3. Tahir Yılmaz, 3.İmdat Ertan. Baş altı Pehlivanları 1. Adem Ustaoğlu, 2.Halit Parlar, 3. Hüseyin Uyan, 3.Bekir Okumuş. Büyük Orta Pehlivanları ise 1. Yunus Gül, 2.Enes Çakar, 3. Olcay Yakışan, 3.Recep Aka. Küçük Orta Pehlivanları 1. Semih Baydar, 2.Sinan Hasret, 3.Celal Avcı, 3.Serkan Demir. Deste güreşinde ise 1. H.Kürşat Musul, 2. Davut Aslan, 3. Hasan Yılmaz, 3. F.Salih Yazvuz. Toz Koparanda ise 1. Enes Uslu, 2. M.Kemal Mur, 3. Habit Aslan, 3.Mustafa Sessiz. Teşvik’te 1. Tarık Gür, 2.Fırat Erkol, 3.Serhat Asrotov, 3. Murat Kaya. Sembol’de 1. Göktuğ Ata, 2. Ahmet Talha Okumuş, 3. Batuhan Tuna. Miniklerde derece alanlar ise 1. Ömer Kader, 2.Ömer Malkoç, 3. A.Kerim Sabancı, 3. Ömer Atan oldular.
    Güreş takım sorumlusu Orhan Yavaş ve Muhtarlar Derneği Başkanı Yakup Sevinç “ Bizlere ve güreşçilerimize maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ettiklerini” beyan ettiler.
 

 

 

Sayfanin son degistirilis tarihi:

Yukarı Çık

  

Copyright © İznik Dizayn  - 2010                     Bu Site   İyad   Kurucu Üyesidir