Başlangıç Sayfası Yap

Sık kullanılanlara ekle

 

İznik'e Hoş Geldiniz

   

İznik'te Güncel... "Anadolu’nun Sesi" İznik'te 7 Temmuz 2008

Kubat İznikte Coştu

    Ünlü türkücü Kubat'ın sunduğu “Anadolu’nun Sesi” adlı programın son bölümü dün akşam İznik Şehit Sedat Pelit Parkından canlı olarak yayınlandı. Ünlü türkücü ve dizi oyuncusu Yavuz Bingöl'ün konuk sanatçı olarak katıldığı programa İznikli büyük ilgi gösterdi. Akşamın ılık esen rüzgarı ve Göl'e yansıyan yakamoz eşliğinde türküler de akıp gitti. Kubat'ın zaman zaman İznik'in adından ve tarihinden övgüyle bahsetmesinin ardından ekran başındaki tüm izleyenlerin şirin ilçe İznik'i mutlaka gelip görmeleri tavsiyesinde bulunması ilçe halkını sevindirirdi.
    Bingöl'de aynı görüşü paylaşarak kendisinin yarı İznikli olduğunu saydı ve Dünya'nın beşinci büyük gün batımı hadisesinin İznik'te yaşandığını öğrendiğini buna herkesin şahit olmasını istediğini söyledi.
       Programın devamında yapılan 10 numara çekilişinin ardından türküler geçidi devam etti. Görsel Açıdan muhteşem geçen gece süresince sanatçıların canlı performansı beğeni toplarken,sık sık playback yapılması sanat adına geceyi takip edenleri üzdü. Programın sonlarına yaklaşıldığında Kaymakam Hüseyin Avcı ve Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz her iki sanatçıya çiçek ve İznik çinisi hediye etti. Program sonunda sanatçıların kaldığı İznik Safira Hotelde gecenin değerlendirilmesi yapılırken, her iki sanatçının da samimiliği ve dost canlılıkları ortaya çıktı.

 

 

 

  
 

Copyright © İznik Dizayn  - 2010                     Bu Site   İyad   Kurucu Üyesidir