Başlangıç Sayfası Yap

Sık kullanılanlara ekle

 

İznik'e Hoş Geldiniz

   

İznik'te Güncel... Balkan Şampiyonası İznik'te 29 Ağustos 2008

3. Açık Balkan Pentatlon Şampiyonası iznik'te Yapıldı

  Balkan şampiyonası rüzgârı İznik’te esiyor. İznik’te düzenlenen 3. Açık Balkan Pentatlon Şampiyonasında Türkiye’nin elde ettiği başarılı sonuçlar, gerek sporcuları gerekse şampiyonayı yakından takip eden izleyicileri son derece memnun etti. İznik Belediyesi,Yerel Gündem 21 ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen şampiyonada Türkiye başta olmak üzere toplam 10 ülke mücadele ediyor. İngiltere, Rusya Yunanistan , Ukrayna, Bulgaristan, Mısır, Portekiz, Romanya ve Belarus Pentatlon milli takımlarının 4 branşta mücadele ettiği şampiyonada 10 ülkeden toplam 105 sporcu 3. Açık Balkan Şampiyonasında milli takımları adına ter döktüler.
     Pentatlon yarışlarının atıcılık ve eskrim müsabakaları Kapalı Spor Salonunda, yüzme müsabakaları DSİ açık yüzme havuzunda, Atletizm müsabakaları İznik sahil şeridi koşu parkurunda yapılıyor. Müsabakaları yakından takip eden Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz ve Türkiye Pentatlon Federasyonu Başkanı M. Sait Yakut, şampiyonaya gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını belirtilerken, her iki başkanda şampiyonanın tüm branşlarını yakından takip ettiler. Şampiyonaya İznikli vatandaşlarda büyük ilgi gösterirlerken, özellikle atletizm müsabakalarında İznikli vatandaşlar milli sporcularımıza büyük destek verirlerken, vatandaşlarımızın sporcularımıza sürekli tezahürat yaparak moral vermeleri dikkatlerden kaçmadı. Son gün müsabakalarının ardından şampiyonada dereceye giren sporculara, belediye binası önünde kurulan platformda ödülleri takdim edilecek.
     Şampiyona ile ilgi bilgiler veren Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz, uluslararası bir şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan dolayı gururlu olduklarını, ancak İznik’in hedeflerinin her zaman büyük olması gerektiğini hatırlattı. İznik’in tanıtımı için tüm çabayı gösterdiklerine inandığını, bundan sonra da aynı azimle İznik’in daha da ileriye gidebilmesi için gerekli mücadeleyi göstereceklerini söyledi. Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Başkanı M. Sait Yakut ise yaptığı konuşmada, böyle bir şampiyonadan dolayı İznik’te olmaktan son derece mutlu olduklarını belirtti. Yakut, şampiyona boyunca kendilerine her konuda destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade etti.

 

 

 

  
 

Copyright © İznik Dizayn  - 2010                     Bu Site   İyad   Kurucu Üyesidir