Başlangıç Sayfası Yap

Sık kullanılanlara ekle

 

Ęznik'e Hoț Geldiniz

   

Ęznik'te Güncel... Kardeț Țehir Spandau Ziyareti 2 Ađustos 2008

Kardeț țehir Spandau’dan Ęznik Ziyareti

    Kardeț țehir Spandau’dan gelen ve bir hafta boyunca Ömerköy muhtarlęđęnęn misafiri olan Alman öđrenci grubuna, ulusal medya büyük ilgi gösterdi. Bațta TRT olmak üzere Anadolu Ajansę, NTV ve Line TV, alman misafirlerle ilgili çekim yapmak üzere Ömerköy’e gitti.
      Burada Alman misafirlerin köy yațamę ile ilgili yațadęklarę deneyimleri kameralara yansętan medya kuruluțlaręnęn bu ilgisi, yęllar öncesine dayanan kardeț kent projesinin hayata geçmesinde önemli adęmlar atan Belediye Bațkanę Kadri Eryęlmaz, Ömerköy Muhtarę Hasan Aydemir ve bu ilițkilerin oluțmasęnda görev alan www.iznik.gen.tr sitesi olarak bizleri son derece memnun etti. Konuk öđrencilerle bol bol röportaj yapan ve Türkiye hakkęndaki fikirlerini soran medya kuruluțlaręnęn temsilcilerine, konuk misafirler son derece memnun olduklaręnę ve burada olmaktan büyük mutluluk duyduklaręnę ifade ettiler.
    Medya mensuplaręnęn yođun ilgisi karțęsęnda oldukça mutlu olan alman misafirler, geçtiđimiz Cuma günü ülkelerine dönmek üzere Ęznik’ten ayręlęrken, ayręlęk esnasęnda oldukça duygusal anlar yațandę. Hakan Budak ve Petra Richter önderliđinde bir hafta boyunca köy yațamęnę inceleyen ve buradaki dostlarę ile görüțen 19 kițilik grup, yeniden görüțmek üzere arkadațlarę ile vedalațęrlarken, yațanęlan duygusallęk görülmeye deđerdi. Yüreklerinde tațędęklarę bu sevgiyi elbise ve vücutlaręna yazdęklarę yazęlar ile gösteren öđrenciler Türk - Alman halklarę arasęnda bir gönül dostluđu oluțmasęnda büyük önem tațęyacaklar.

 

 

  
 

Copyright © Ęznik Dizayn  - 2010                     Bu Site   Ęyad   Kurucu Üyesidir